Kończymy sezon na wodzie

2022-09-01

Z końcem sierpnia nadszedł czas zakończyć tegoroczne zmagania żeglarskie i windsurfingowe, do przeszkolonych 54. młodych adeptów sportów wodnych dołączyła jeszcze szóstka z ostatniego tygodnia wakacji. Jest to rekordowy sezon pod względem ilości dzieci szkolących się i wypoczywających z Uczniowskim Klubem Sportowym w Jastarni. Uczestnicy zajęć oprócz pływania na desce z żaglem i optymistach mieli możliwość szerszego kontaktu z wodą poprzez żeglowanie na katamaranach, pływanie na supach, kajakach, rowerach wodnych, za motorówką na pontonie i waku, itp.

Starsi członkowie Klubu otrzymali dofinansowanie do kursu instruktora kitesurfingu I poziomu (Seweryn, Jakub, Andrzej, Robert) – gratulujemy !!! Ponadto 6. członków UKS-u przystąpiło do szkolenia kitesurfingowego (Rysiu, Kacper, Zuzia, Natalia, Karol i Klaudia) również wspartego finansowo przez Klub. Dodatkowo nasi członkowie (Krystian, Klaudia i Michał) mieli okazję uczestniczyć w zajęciach doskonalących umiejętności wakeboardingu odbywających się Wakeparku w Sławutówku.

Wszystkie te działania – skierowane do dzieci i młodzieży – nie byłyby możliwe w tak dużym zakresie bez zaangażowania dzieci i ich rodziców oraz niezawodnego wsparcia p. Burmistrza (grant Urzędu Miejskiego) oraz p. Przewodniczącej Komisji ds. Profilaktyki i RPA.

Dziękujemy i zapraszamy za rok – Zarząd UKS w Jastarni.