Ferie z UKS w Jastarni

2024-02-11

Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni – jak w każde ferie – przygotował dla swoich najmłodszych sportowców ciekawą ofertę na aktywne spędzanie czasu wolnego. I tak w pierwszym tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych w Jumpcity oraz projekcji filmu „Akademia Pana Kleksa”.

Drugi tydzień ferii obfitował w atrakcje wyjazdowe oraz zajęcia sportowe w naszej hali. W poniedziałek odbyły się zajęcia sportowe przed i po południu z nastawieniem na gry i zabawy dzieci młodszych oraz doskonalenie umiejetności siatkarskich dla młodzieży. We wtorek uczestnicy zajęć miały okazję jeździć na łyżwach w hali Olivia oraz obejrzeć film w gdańskim Alfa Centrum. W środę – przy braku możliwości udziału w zajęciach sportowych w hali – skorzystaliśmy z basenu i kręgielni hotelu Best Western w Juracie. Kolejny dzień, to wyjazd do Aquaparku w Redzie i korzystanie ze wszystkich atrakcji parku wodnego. Piątek, to zajęcia rekreacyjno-sportowe i rywalizacjia w wybranych umięjętnościach (piłka siatkowa, koszykówka, badminton, tenis stołowy i skakanie przez skakankę). Najwszechstonniejszymi młodymi sportowcami okazali się: Jasiu Kohnke i Tomek Bizewski (w grupie starszej).

Ogółem w zajęciach zorganizowanych w czasie ferii przez UKS w Jastarni uczestniczyło 116 osób.

W najbliżym czasie Klub planuje dla swoich najmłodszych sportowców wyjazd na narty do Wieżycy, piątkową ligę tenisa stołowego, kręgle w Juracie, wyjazd na mecz play off-u Trefla Gdańsk oraz sportowo-rozrywkowy pokaz koszykówki z drużyną Harlem Globetrotters !!!

Zarząd Klubu składa podziękowanie naszym młodym instruktorom (Klaudii, Krystianowi, Pawłowi i Konradowi) i rodzicom pomagającym w opiece nad dziećmi oraz firmie przewozowej Pana Rafała Ceynowy, która zapewniła bezpieczny i bardzo wygodny transport.

Ferie na sportowo z UKS w Jastarni zostały wsparte z dotacji Urzędu Miejskiego w Jastarni.